باتوجه به شکايت صمد مرفاوي, خدا به استقلال رحم کند!
پنجشنبه 7 دي 1396 - 1:18:09 AM
چه خبر - ماجراي دقيق شکايت صمد مرفاوي از استقلال

ماجراي پر پيچ و خم استقلال و صمد مرفاوي قرار نيست به همين سادگي ها پايان پذيرد. در حالي که مرفاوي پول خود را دريافت کرده و با خيال راحت مي گويد مشکلي وجود ندارد و همه چيز حل شده،ظاهرا پاي استقلال هنوز در اين پرونده گير است.
آن روزهايي که استقلال درگير دريافت مجوز حرفه اي از سوي اي اف سي براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا بود، پرونده صمد و استقلال همچنان باز بود. استقلالي ها هم چون به دنبال تخفيف گرفتن از مرفاوي براي پرداخت مطالباتش بودند، با پرونده اي حل نشده و باز وارد فرايند بررسي کنفدراسيون فوتبال آسيا شدند. آن ها البته اين موضوع را به اي اف سي اعلام کردند که چنين پرونده اي وجود دارد.
استقلالي ها اعلام کرده بودند که براي اين بدهي،وثيقه بانکي گذاشته اند اما گويي به گرو گذاشتن سفته کفايت کرده و متعهد شده بودند که پول صمد مرفاوي را بپردازند. پس از حل شدن بحث مجوز حرفه اي، استقلالي ها به مرفاوي مي گويند که 50 الي 70 ميليون از طلبش را بگيرد و باقي مانده اش که تقريبا همين مقدار است را ببخشد اما مرفاوي مي گويد که بابت اين فقره قراردادش تا اينجا 30 ميليون ماليات پرداخت کرده و حاضر نيست از حق خود بگذرد.
اين کشمکش باعث شد تا مرفاوي يک بار ديگر به اي اف سي شکايت کند. در حالي که اين قضيه مي توانست در داخل به راحتي حل شود( کما اينکه الان هم حداقل براي مرفاوي حل شده است) مرفاوي با شکايت مجدد خود از استقلال، اين تيم را در موقعيت بدي قرار داده است که امکان دارد باعث حذف اين تيم از آسيا شود!
در حال حاضر مرفاوي پس از 7 سال به پول خود رسيده اما با شکايت مجدد خود از تيم سابقش به کنفدراسيون فوتبال آسيا، استقلال را با دردسر بزرگي مواجه کرده است. مرفاوي که يکي از بازيکنان بزرگ استقلال بوده، در قامت مربي هيچگاه نتوانست محبوب هواداران استقلال باشد و حالا با اين اتفاق شايد براي هميشه جايگاهش را نزد آبي ها از دست بدهد.
نکته جالب ماجرا آنجاست که وقتي حدود 10 سال پيش استقلال به دليل ارسال ديرهنگام مدارک به اي اف سي از ليگ قهرمانان آسيا حذف شد، مرفاوي سرمربي آن تيم بود و به نوعي در آن ناکامي نقش داشت و حالا يک بار ديگر رفتار هاي صمد استقلال را در آستانه بحراني بزرگ قرار داده است.
در اين بين اما نبايد از يک پرونده باز ديگر استقلال در اي اف سي هم گذشت. مجيد غلام نژاد که چند سال پيش فقط يک نيم فصل در استقلال بازي کرد حالا از اين تيم به کنفدراسيون فوتبال آسيا شکايت کرده تا مطالباتش را دريافت کند.
حالا نمايندگان و مديران باشگاه استقلال بايد روز 3 ژانويه 2018 در مقر کنفدراسيون فوتبال آسيا حاضر شوند و با ارائه دلايلي محکمه پسند، اثبات کنند که وثيقه بانکي شان براي طلب مرفاوي معتبر بوده و مشکلي از آن بابت وجود نداشته و حالا هم که بدهي مرفاوي پرداخت شده، همه چيز به پايان رسيده است.
اتفاقي که اگر رخ ندهد معلوم نيست چه پيامدهايي براي يکي از پرافتخار ترين تيم هاي قاره آسيا خواهد داشت.


منبع: khabaronline.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/86631/باتوجه به شکايت صمد مرفاوي, خدا به استقلال رحم کند!
بستن   چاپ