چه چيزي درد قاعدگي را زياد مي کند و چطور در قاعدگي را درمان کنيم؟
دوشنبه 4 دي 1396 - 11:21:06 AM
چه خبر - اين عوامل باعث افزايش درد قاعدگي مي شوند!

تاسفانه با اينکه کمي خسته و گرفته هستيد، اما در دوره قاعدگي نيز زندگي جريان دارد و بايد سعي کنيد بهترين استفاده را از آن داشته باشيد. با اينکه نمي توانيد تمام علائم ناراحت کننده همراه با قاعدگي را از بين ببريد، اما برخي کارها هستند که با پرهيز از انجامشان مي توانيد حالتان را کمي بهتر کنيد. در ادامه مواردي را به شما معرفي مي کنيم که درد اين دوره را بيشتر مي کنند.

1. افزايش درد قاعدگي بر اثر برخي ورزش ها

تحقيقات نشان داده ورزش هاي سبک مانند دويدن آهسته روي تردميل و يا تمرينات کم فشار مانند يوگا و پيلاتس، مي توانند نشانه هاي ناراحت کننده قاعدگي مانند درد و تغيير در خلق و خو را بهبود ببخشند. در اين دوره تا جاي ممکن از انجام تمرينات پر فشار و با شدت بالا پرهيز کنيد. در عوض رو به تمرينات سبک و متفاوت بياوريد تا هم فعاليت بدني را ترک نکرده باشيد و هم دردتان کمتر شود.

* پيلاتس Pilates :ورزشي است که تمام تمرکز خود را بر روي پيشرفت بدن بر اساس توازن معطوف مي کند و اين توازن از طريق استحکام ماهيچه ها، انعطاف پذيري و آگاهي لازم به منظور پشتيباني از حرکات موثر و دلپذير انجام مي شود.

2. افزايش درد قاعدگي با الکل و شيريني ها

در طول قاعدگي ممکن است وسوسه شويد شکلات بخوريد اما ثابت شده گاهي اين کار باعث بدتر شدن علائم مي شود. توصيه مي شود در طول اين دوره تا جاي ممکن از خوردن شيريني، شکلات و الکل پرهيز کنيد چون باعث بالا رفتن شديد قند خون، پف کردگي و خستگي بيشتر مي شوند.

3. افزايش درد قاعدگي با کافئين

چه چيزي درد قاعدگي را زياد مي کند و چطور در قاعدگي را درمان کنيم؟

کافئين نشان داده مي تواند در بدن، فعاليتي ادرار آور داشته باشد که ممکن است باعث کاهش آب بدن خانم ها شود. همچنين کافئين يک محرک نيز هست که به صورت بالقوه، باعث تحريک رحم و افزايش گرفتگي اين قسمت مي شود. ثابت نشده است که نخوردن کافئين باعث بهبود يا کاهش درد قاعدگي مي شود اما به بدتر نشدن آن نيز کمک مي کند. با اين حال اگر نخوردن چاي يا قهوه صبحگاهي بيشتر اذيتتان مي کند مي توانيد از آن استفاده کنيد. در صورتي که با نخوردن کافئين مشکلي نداريد، بهتر است در اين دوره کاملا از آن پرهيز کنيد.

4. افزايش درد قاعدگي بر اثر استرس

با اينکه استرس ضرورتا درد اين دوره را بيشتر نمي کند، اما مي تواند تغييرات خلق و خو را بدتر کند. بيشتر افراد نمي توانند کاملا از استرس پرهيز کنند اما مي توانند چيزي اضافه کنند که در طول روز، آرامشان کند مانند رفتن به پياده روي به همراه يک هم صحبت خوب، انجام يوگا، يک دوش آب گرم و يا بازي با کودکان.

5. افزايش درد قاعدگي بر اثر نخوردن منظم وعده هاي غذايي

با اينکه توصيه استاندارد اين است که در روز، حداقل سه وعده ميل کنيد اما اگر احساس حالت تهوع مي کنيد بايد چندين وعده کوچک در طول روز ميل کنيد. فقط بايد سعي کنيد در طول روز، براي مدت زمان طولاني با شکم خالي نمانيد چون مي تواند منجر به فعاليت معده و حالت تهوع شود. خوردن وعده هاي متعدد و مرتب، همچنين مي تواند کمکتان کند سطح انرژي تان به صورت متداوم بالا بماند و از افت قند خون که باعث احساس ضعف، خستگي، کج خلقي و تحريک پذيري مي شود جلوگيري کند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 5 درد شکم دوران قاعدگي که مي توانند نشانه يک مشکل جدي باشند

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : درد بيش از حد در قاعدگي به اين دلايل است

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 8 علت کم شدن و سبک تر شدن خونريزي قاعدگي

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : کاهش درد قاعدگي با طب سنتي

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : بخور و نخورهاي دوران قاعدگي


منبع: kermany.com

http://www.CheKhabar.ir/News/86438/چه چيزي درد قاعدگي را زياد مي کند و چطور در قاعدگي را درمان کنيم؟
بستن   چاپ