روغن هسته انار چه خواصي دارد؟
پنجشنبه 30 آذر 1396 - 11:20:51 AM
چه خبر - خواص روغن هسته انار را بشناسيد

روغن هسته انار، يکي از مغذي‌ترين و غني‌ترين روغن‌هاي طبيعي است که کاربردهاي مختلفي در زمينه‌هاي درماني و همچنين زيبايي دارد. خاصيت بازسازي‌کننده روغن هسته انار، آن را به يکي از ترکيبات هميشه ‌حاضر در توليد محصولات مراقبت پوست تبديل کرده است. اگر شما هم براي دانستن فوايد و خواص روغن هسته انار کنجکاو شده‌ايد، ادامه اين مطلب را از دست ندهيد.

1. روغن هسته انار موثر براي تجديد قواي پوست

روغن هسته انار، کراتينوسيت‌ها Keratinocyte را تحريک مي‌کند که مهم‌ترين سلول‌هاي موجود در لايه بيروني پوست هستند. همين ويژگي در نهايت باعث مي‌شود که آسيب‌هاي پوستي معکوس شوند، پوست روند احيا را سپري کند و ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تري به خودش بگيرد.

2. روغن هسته انار موثر براي مقابله با راديکال‌هاي آزاد

روغن هسته انار حاوي نوعي از روغن غيراشباع تک‌زنجيره‌اي يا اسيد چرب امگا-5 به نام اسيد پونيسيکPunicic acid است که خاصيت ضدالتهابي قدرتمند و چشمگيري دارد. اين روغن، راديکال‌هاي آزاد را دفع مي‌کند تا پوست را از روندهاي پيري دور نگه دارد. همچنين، از پوست در مقابل آسيب‌هاي ناشي از نور خورشيد محافظت مي‌کند. يکي از مطالعات معتبر نشان مي‌دهد که روغن هسته انار به‌طور قابل توجهي شانس ابتلا به سرطان پوست را در ميان نمونه‌هاي آزمايشگاهي حيواني کاهش مي‌دهد.

3. روغن هسته انار مناسب براي همه انواع پوست

روغن هسته انار مانند بيشتر عصاره‌ها و روغن‌هاي ديگر عميقا در لايه‌هاي پوست نفوذ مي‌کند و درنتيجه رطوبت پايدار و سالمي را به ‌وجود مي‌آورد. اين روغن عميقا به پوست جذب مي‌شود، بدون اين‌که هيچ گونه چربي ناخوشايندي در لايه‌هاي بيروني پوست باقي بگذارد. يکي از ويژگي‌هاي روغن هسته انار، مناسب بودنش براي همه انواع پوست، از جمله پوست‌هاي چرب و مستعد آکنه، است. اين روغن مهم در محصولات مختلف براي پوست‌هاي چرب مورد استفاده قرار مي‌گيرد و علاوه بر کنترل آکنه، تحريک‌ها و التهاب‌هاي جزئي را هم تسکين مي‌دهد.

4. روغن هسته انار داراي ذات ضدالتهابي

pomegranate.jpg

روغن هسته انار، پوست افراد مبتلا به اگزما، پسوريازيس و آفتاب‌سوختگي را هم تسکين مي‌دهد و هم رطوبت‌رساني مطلوبي را براي آن‌ها به انجام مي‌رساند.اين خاصيت ضدالتهابي ذاتي، التهاب و قرمزي پوست را کاهش مي‌دهد و همچنين علاوه بر التيام‌بخشي به زخم‌ها، سلامت پوست را به وضعيت قابل قبولي برمي‌گرداند. روغن هسته انار، مواد مغذي را مستقيما به درون سلول‌ها هدايت مي‌کند و علاوه بر سرعت‌بخشي به روند بازسازي سلولي، نقش موثري در جوان‌سازي پوست ايفا مي‌سازد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : اگزما

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : اگزما| عوارض جدي اگزما که بيش از مشکلات پوستي است!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : بيماري بريتني اسپيرز؛ بريتني پسوريازيس دارد!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : همه چيز درباره بيماري پسوريازيس

5. روغن هسته انار موثر در تقويت بافت پوست

روغن هسته انار حاوي نوعي از پرو-استروژن Proestrogen قابل قياس با نوع انساني است که تعادل هورموني در بدن مردان و زنان را تقويت مي‌کند. همين ويژگي خاص باعث مي‌شود که اين روغن نقش موثري در تقويت بافت پوست بر عهده بگيرد.

* پرو-استروژن Proestrogen :ماده اي بدون فعاليت استروژني، اما سوخت و ساز آن در بدن باعث فعاليت استروژن مي شود.

6. روغن هسته انار و تغذيه موها

روغن هسته انار، جريان خون منتهي به سر را تقويت مي‌کند و درنتيجه خون‌رساني به ريشه موها را به سطح مطلوبي مي‌رساند. همين ويژگي اجازه مي‌دهد که فوليکول‌هاي مو، زمينه مناسب‌تري براي دريافت مواد مغذي به‌دست بياورند و سريع‌تر رشد کنند.

7. روغن هسته انار موثر در متعادل‌سازي سطح pH پوست سر

روغن هسته انار داراي عملکرد ويژه‌اي است که در نهايت سطح pH پوست سر را متعادل مي‌کند. اين روغن، اثرات ناشي از توليد بيش از حد چربي در پوست سر را خنثي مي‌کند و علاوه بر کاهش دادن چربي موها، فوليکول‌هاي مو را به رشد بهتر تحريک مي‌کند. در ضمن، روغن هسته انار باعث مي‌شود که ذرات گردوغبار و باکتري‌ها راحت‌تر از پوست سر خارج شوند.


منبع: salamatism.com

http://www.CheKhabar.ir/News/86151/روغن هسته انار چه خواصي دارد؟
بستن   چاپ