افشاي حقيقت پشت پرده حواشي کنسرت محسن يگانه در لس آنجلس
چهارشنبه 29 آذر 1396 - 9:21:55 AM
چه خبر - گفت و گو با ابراهيم مقصود برگزار کننده کنسرت محسن يگانه در امريکا

ابراهيم مقصود - رييس انجمن دوستي ايران و آمريکاي شمالي - درباره کنسرت محسن يگانه در سالن مايکروسافت در لس آنجلس گفت :
ما برگزارکننده و اسپانسر کنسرت‌هاي محسن يگانه در شهرهاي «سن‌خوزه» در 15 دسامبر و «لس آنجلس» در 16 دسامبر بوديم. او به دعوت رسمي انجمن ما و با ويزاي اين سازمان به همراه همسر و فرزندش به آمريکا آمد؛ البته دو شهر در ايالت‌هاي تگزاس و واشنگتن دي سي نيز در برنامه کنسرت‌هاي او در آمريکا وجود داشت که اين دو اجرا به دليل ناهماهنگي لغو شد. به دليل اينکه يگانه سال‌ها پيش ترانه‌اي را به عنوان يک ترانه ضد صيهونيستي خوانده بود، فضاي بدي شکل گرفت و جوسازي‌هاي زيادي توسط يهودياني در آمريکا، بويژه کاليفرنيا و شهر لس‌آنجلس شکل گرفت. براي ما کار و تصميم سختي بود، من احساس مي‌کنم اراده‌اي قوي وجود داشت که کنسرت آقاي يگانه برگزار نشود. اعضاي گروهي که او براي اين کنسرت در آمريکا با آن‌ها کار مي‌کرد، از افرادي بودند که در لس‌آنجلس فعاليت مي‌کردند و با خواننده‌هاي لس‌آنجلسي کار کرده بودند و بعضي کنسرت گذاران لس انجلسي هم همزمان ناراحت بودند از اينکه چرا اين اتفاق افتاده و چرا کسي از بيرون آمريکا و لس‌آنجلس قصد برگزاري اين کنسرت را دارد، پس تمام تلاششان سنگ‌اندازي در مسير اجراي اين کنسرت ها بود.
رييس انجمن دوستي ايران و آمريکاي شمالي بيان کرد:
مدير برنامه‌ريزي يگانه در آمريکا که از سوي شرکت انتشار دهنده آثار او در ايران معرفي شده بود، سال‌ها با خواننده‌هاي لس انجلسي کار کرده بود و ما بسيار تلاش کرديم به آقاي يگانه مسئوليت‌ها و وظايفش را در اجراي اين پروژه و همکاري فرهنگي و هنري گوشزد کنيم و کارها را به شيوه ديگري جلو ببريم اما متاسفانه اين اتفاق رخ نداد و با اين گروه همکاري کردند. البته نفس همکاري شايد مشکلي نداشته باشد و مسئوليت آن با خواننده و شرکت طرف قرارداد اوست اما مسئوليت هر هنرمندي که به ايالات متحده مي‌آيد، طبق قوانين آمريکا بر عهده دعوت کننده و اسپانسر است؛ درحاليکه بر خلاف قوانين آمريکا ما در تمام اين مدت نه از محل اقامت ايشان اطلاع داشتيم، نه از محل تمرينات او و هنوز هم از اين موضوع بي‌اطلاع هستيم؛ که اين اقدام کاملا خلاف و غير معمول است. البته او با پنهان‌کاري از ناحيه همين گروه هم مورد آسيب جدي قرار گرفت و همزمان ترانه‌اي که سال‌ها پيش خوانده شده بود، در آمريکا بازنشر داده شد و موجي از مخالفت‌ها شکل گرفت و بلوايي به‌پا شد. مبارزه با جرياني که اينجا به راه افتاده و چندين هزار امضا جمع کرده بودند، کار بسيار سختي بود اما موفق شديم و اين جريان را به سمتي پيش برديم که توفيق نصيب هنرمندان عزيز کشورمان شود و تلاش‌هاي اين جريان و طرفداران آن را در آمريکا از بين برديم.
او با تاکيد بر اينکه خدا را شکر مي‌کنم و همه افتخار مي‌کنيم که اين اتفاق افتاد، گفت:
اما متاسفانه در رسانه‌هاي مختلف به نقل از يک منبع غيرآگاه در اقدامي کاملا شتاب‌زده از سوي کسي که نه در ايالات متحده حضور داشت و نه مسئوليتي در اين کنسرت‌ها داشت، خبري نقل شده بود که بليت‌هاي اين کنسرت سولد اوت شده (همه بليت‌هاي آن به فروش رفته است)؛ در حاليکه ظرفيت اسمي سالن مايکروسافت 7100 نفر است و ظرفيت صندلي‌هايي که در سالن وجود دارد و به فروش مي‌رسد 6800 صندلي است و در کنسرت انجام شده در تاريخ ١٦ دسامبر ٢٠١٧ به هيچ عنوان تمام بليت‌ها به فروش نرفته است. آقاي محسن يگانه در اين کنسرت متاسفانه با همه تبليغات گسترده‌اي که از سوي شرکت معتبر تبليغاتي انجام شد، موفق نشد سالن را سولد اوت کند و بيش از 1000 بليت به فروش نرسيد و صندلي‌ها خالي ماند. خالي بودن صندلي‌ها و موضوع تحريم کنسرت به موضوع سولداوت شدن ربطي نداشت؛ زيرا افرادي که کنسرت را تحريم کرده بودند و نيامدند، در عين حال که انگشت پرشمار نبودند، درواقع بليت‌هاي خود را خريده بودند و در آمار فروش به حساب مي‌آمدند.
رييس انجمن دوستي ايران و آمريکاي شمالي اضافه کرد:
بر اساس گزارشي که باکس مايکروسافت و بارکدخوان‌هاي ورودي سالن نشان مي‌دهد، اين بليت‌ها نيز جزو بليت‌هاي فروخته شده محسوب شدند، به دليل اينکه بليت خريده شده است. بر پايه همين اطلاعات کنسرت به هيچ عنوان سولد اوت به حساب نمي آيد و با براي حفظ صداقت و مسئوليت‌پذيري و احترام به ساير هنرمندان گرامي، واقعيت را اعلام مي‌کنيم.
او با اشاره به اين‌که مسئوليت اظهار نظر در اين مورد فقط بر عهده برگزار کننده بر پايه اطلاعات موثق سالن است، اضافه کرد:
ما بايد به طور طبيعي خوشحال مي‌شديم که بگوييم بليت‌هاي کنسرت کامل به فروش رفته است، اما دوست نداريم تبليغات واهي شکل بگيرد. آقاي احسان خواجه‌اميري و سايران هم در اين سالن کنسرت دادند اما اعلام نکردند تمامي بليت‌هايشان را به فروش رسانده‌اند.
مقصود با اشاره به فهرست مشاهير سالن مايکروسافت و لوحه افتخار اين سالن که به افرادي تعلق مي‌گيرد که بليت‌هاي اجراي خود را در اين سالن به طور کامل به فروش مي‌رسانند، اظهار کرد:
براي اجراي يادشده نمي‌توان اين لوح را دريافت کرد . ارائه اطلاعات غلط و وانمود کردن چيزي خلاف واقع، به‌نوعي لطمه وارد کردن به حيثيت هنرمنداني است که به آمريکا آمدند و خواهند آمد. وقتي ما به هنرمنداني پيشنهاد مي‌دهيم در اين سالن برايشان کنسرت برگزار کنيم، پاسخ مي‌دهند پر کردن اين سالن کار آساني نيست، در حالي که ايرانيان خارج از کشور مشتاق و علاقه‌مند به ديدار هنرمندان محبوبشان هستند و استثنايي در اين زمينه وجود ندارد.
رييس انجمن دوستي ايران و آمريکاي شمالي با تشکر و قدرداني از هموطنان مقيم امريکا تاکيد کرد:
کنسرت به خوبي برگزار شد و استقبال هموطنان و فارسي‌زبانان عالي بود.


منبع: isna.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/86060/افشاي حقيقت پشت پرده حواشي کنسرت محسن يگانه در لس آنجلس
بستن   چاپ