چگونه يک زن قاطع در مقابل شوهرم باشم؟
جمعه 17 آذر 1396 - 1:39:35 AM
چه خبر -

ممکن است بارها خودتان را با بعضي ديگر از خانم‌هاي فاميل يا دوست مقايسه کرده باشيد. از ديد شما آنها خانم‌هاي با سياست و خوش شانسي هستند که هر آنچه مي‌خواهند توسط شوهرانشان عملي مي‌شود اما شما از هر راهي، چه خواهش و التماس، چه تهديد و داد و فرياد مي‌رويد اما به بن بست مي‌خوريد. آيا چنين خانم‌هايي واقعا زناني خوش شانس هستند که شوهراني مطيع دارند يا يک جاي کار شما مي‌لنگد؟ آنها در آرامش به هر چه مي‌خواهند مي‌رسند اما شما با بر‌افروختن آتش و جنگ به خواسته‌تان نمي‌رسيد و همين نکته تفاوت شما و خانم‌هاي به زعم شما خوش شانس است.
آنها خانم‌هايي قاطع هستند و شما خانم‌هايي مهاجم. کافي است گاهي به رفتار خود نظري ويژه داشته باشيد تا ببينيد وقتي درخواست خود را با لحني تهاجمي، خشمگين و عصبانيت مطرح مي‌کنيد بيشتر از آنکه شوهرتان را به انجام کاري تحريک کنيد او را سر لج انداخته و مانع عملي شدن خواسته مي‌شويد.
خشونت و عصبانيت در هنگام بيان خواسته در مقابل انسان به خصوص يک مرد، نتيجه‌اي عکس دارد که باعث بي‌اعتبار شدن خود و ايجاد سردي بين شما و همسرتان مي‌شود. بنابراين بهتر است تغيير رويه داده و به يک خانم قاطع تبديل شويد تا مانند خانم‌هايي که در بالا شرح حالشان گفته شد زندگي خوب و بي‌دغدغه‌اي داشته باشيد. ما نيز در اين راستا کمک مي‌کنيم تا بهتر به نتيجه برسيد.

ويژگي‌هايي که شما را به يک خانم قاطع تبديل مي‌کندنقاط ضعف و قوت خود را بشناسيد

کسي که نسبت به خود شناختي کافي از نقاط ضعف و قوت پيدا کند خواسته‌هايش را منطقي و به دور از ترس و اشتباه بيان مي‌کند. چنين فردي پيش‌بيني موقعيتي که قرار است در آن باشد را کرده و ضريب اشتباه را به پايين‌تر ميزان مي‌آورد. بنابراين در بيان خواسته خود به جاي سوء‌استفاده از نقطه ضعف همسرش، صريح و محکم بوده و شوهرش را از احساسات خود با‌خبر مي‌کند. پس مي‌بينيد که چنين گزينه‌اي چقدر کمک کننده است.

بي‌شيله پيله و صادق باشيد

گفتگو در لفافه، دو پهلو صحبت کردن و بيان خواسته دور از صداقت نمي‌تواند به شما در رسيدن هدفتان کمکي بکند. آنچه را مي‌خواهيد محکم، منطقي و با قاطعيت اما احترام کامل بگوييد. يادتان باشد در اين مسير حرمت‌ها بايد حفظ شود. رو‌راستي را الويت کار و کلام خود قرار داده و نقش بازي نکنيد.

مرزها را نشکنيد

بيان خواسته‌ها با قاطعيت به معناي زير پا گذاشتن شوهر، تحت فشار گذاشتن او و يا تسلط به وي نيست. گاهي ديده مي‌شود زن از رفتار شوهر در اهميت ندادن به خواسته‌هايش عصباني شده و با ادبياتي سخيف و حرف‌هايي که هرگز نمي‌شود جمعش کرد شوهر را زير پا گذاشته و در بررسي و باز‌نگري رفتارش، خود را زني صريح مي‌داند. اما صراحت همان‌طور که در بالا اشاره شد پس از شناخت دقيق از خود، نوعي صداقت و قاطعيت معنا مي‌شود که شوهر را مشتاق به انجام خواسته زن مي‌کند.

ضرورت را بيان کنيد

وقتي مي‌گوييم صريح و صادقانه صحبت کنيد به معناي آن نيست تمام مشکلات و احساسات منفي خود را براي مقدمه‌سازي بيان کنيد. در حقيقت بيانِ ضرورتِ خواسته بسيار مهم است. اگر مدتي است وسيله‌اي در منزل خراب است ضرورت درست کردن و تعميرش را بيان کنيد نه اينکه: "فقط کافيه يکي بياد خونمون. آبرومون ميره. من ديگه خسته شدم از بس يه حرفي رو صد بار بهت گفتم و..."
از طرفي زماني قاطعيت در بيان شما مشخص مي‌شود که شنونده خوبي هم باشيد و اجازه صحبت کردن به شوهرتان را هم بدهيد. زبان بدنتان بايد با زبان سرتان هم‌سو باشد. اگر دلايل همسرتان براي رد خواسته‌هايتان منطقي است با اخم و ناراحتي نشان ندهيد که دلايل او را پذيرفتيد چرا که اين تناقض به خوبي در چهره شما مشخص مي‌شود.
يک خانم قاطع براي برقرار کردن ارتباط با شوهرش ناله نمي‌کند و چشمش را به هم جا، جز چشمان شوهرش نمي‌دوزد چرا که اين صفت افراد منفعل است. صداي آرام، حالتي آرام و چشم به چشم شوهر صحبت کردن از نشانه‌هاي يک خانم قاطع است.
پس اگر در زندگي_مشترک مشکلي پيش آمد بايد براي رفع آن اقدام کنيد و از سپردن آن به دست زمان بپرهيزيد. در بيان خواسته‌هايتان منصفانه عمل کرده و شرايط و محدوديت‌هاي شوهرتان را در نظر بگيريد. گاهي هم دست به ريسک زده و از راه جديد نترسيد.


منبع: سايت بانو

http://www.CheKhabar.ir/News/85146/چگونه يک زن قاطع در مقابل شوهرم باشم؟
بستن   چاپ