اين نکات را درباره روغن ترمز بايد بدانيد
دوشنبه 13 آذر 1396 - 5:40:34 AM
چه خبر - همه چيز درباره روغن ترمز

روغن ترمز سيالي مصنوعي است که اجزاي سيستم ترمز خودرو را با انتقال فشار هيدروليکي از پمپ تا سيلندر ترمز حرکت مي‌دهد و سبب فشار لنت ترمز بر ديسک مي‌شود.

اين روغن تحت دما و فشار بالا کار مي‌کند و به همين دليل بايد از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار باشد.

تبخير اين ماده حياتي بايد بسيار کم باشد، نقطه جوش آن بالا بوده و در دماي پايين هم يخ نزند؛ همچنين اين روغن نسبت به نفوذ رطوبت و حباب هاي هوا نيز حساس است.

با گذشت زمان زماني‌ که ميزان رطوبت و آلودگي‌ها افزايش پيدا کند تاثير بسياري بر روي نقطه جوش روغن ترمز مي‌گذارد و اين مايع ديگر آن خاصيت گذشته را نخواهد داشت، به همين دليل لازم است که روغن ترمز در فواصل زماني معين تخليه و با روغن جديد تعويض گردد.

بسياري از خودروسازان و شرکت هاي توليد کننده روغن اين زمان را 2 سال عنوان مي‌کنند البته بهتر است که به دفترچه راهنماي خودروي خود مراجعه و يا از دستگاه تست روغن ترمز استفاده نماييد. اين تسترها دقيقا مقدار نقطه جوش را اندازه گيري مي‌کند و اگر نقطه جوش به مرز خطر رسيده باشد، تعويض را پيشنھاد مي‌کند. به دليل حساسيت سيستم ترمز خودرو توصيه مي‌شود که تعويض روغن ترمز در تعميرگاه‌هاي مجاز صورت گيرد، همچنين پس از تعويض، هواگيري و پرکردن ترمز ضروري است.
اخطار: روغن ترمز بشدت خورنده است. هنگام استفاده از روغن ترمز بايد از دستکش استفاده شود و از ريختن روي سطوح جدا خودداري گردد.


منبع: khabaronline.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/84876/اين نکات را درباره روغن ترمز بايد بدانيد
بستن   چاپ