دليل احتمال ممنوعيت فروش آيفون ايکس در آمريکا
شنبه 11 آذر 1396 - 2:43:33 PM
چه خبر - شکايت شرکت فناوري کوالکوم از شرکت اپل

شرکت فناوري کوالکوم در تلاش است تا فروش گوشي آيفون ايکس و برخي مدل هاي ديگر اين گوشي را در خاک آمريکا ممنوع کند. به گزارش ورج، کوالکوم سه شکايت را از اپل تقديم دادگاه کرده و مدعي شده اپل بدون کسب اجازه و رضايت کوالکوم از 16 حق اختراع ثبت شده آن در آيفون هاي 7، 8 و ايکس و همين طور مدلهاي پلاس همين گوشي ها استفاده کرده است.
بخش عمده فناوري هاي مورد استفاده اپل در گوشي هاي يادشده براي افزايش شارژ باتري آنها به کار گرفته شده و برخي از آنها هم مرتبط با فناوري هايي براي ارتقاي عملکرد سخت افزاري تلفن هاي همراه هستند. اگر کوالکوم بتواند ادعاهاي خود را در دادگاه ثابت کند ممکن است اپل با چالش جدي مواجه شود.
کوالکوم بابت اين تخلف اپل خواستار پرداخت مبلغي به عنوان جريمه شده که البته رقم آن اعلام نشده است. همچنين اپل بايد استفاده از فناوري هاي يادشده را در توليدات خود متوقف کند و اين امر معنايي جز ممنوعيت فروش چندين مدل آيفون نخواهد داشت.
اين شرکت افزوده که رابط کاربري چندکاره آيفون ايکس، شباهت هايي با رابط کاربري سيستم عامل وب او اس دارد که توسط کوالکوم مورد استفاده قرار مي گيرد و اين نيز از جمله تخلفات اپل محسوب مي شود.
نکته جالب اينکه اپل هم چندي قبل شکايت هاي مشابهي را از کوالکوم به خاطر نقض حق اختراعات ثبت شده خود تقديم دادگاه کرده بود و به نظر مي رسد درگيري دو طرف با هم چندين ماه ادامه يابد.


منبع:mehrnews.com

http://www.CheKhabar.ir/News/84764/دليل احتمال ممنوعيت فروش آيفون ايکس در آمريکا
بستن   چاپ