مشخصات فني خودروي فرمول يک رنو که در نمايشگاه خودرو تهران حضور دارد! عکس
سه شنبه 7 آذر 1396 - 9:01:16 AM
چه خبر - خودروي مسابقه‌اي رنو در فرمول يك 2017

در نمايشگاه خودروي تهران خودروي مسابقه‌اي رنو که براي فصل 2017 فرمول يک استفاده مي‌شده نظر خيلي‌ها را به خود جلب کرده است. اين خودرو اما چه مشخصات فني دارد؟

خودروي مسابقه‌اي رنو (فرمول يك 2017) با نام اختصاري «R.S.17» هم شناخته مي‌شود. اين خودرو نسبت به نمونه‌ قبلي يعني R.S.16 عريض و طويل‌تر است.

بال‌هاي اطراف آن هم نسبت به يك مدل قبل، 25درصد بازتر شده‌اند كه حفظ تعادل را ساده‌تر و قدرت را بيشتر مي‌كند. دور موتور خودرو 15هزار دور در دقيقه است. فناوري جديدي كه در خودروي مسابقه به‌كار رفته باعث مي‌شود تا در زمان استارت به صرف انرژي كمتري نياز باشد كه از اين نظر رنو با مرسدس آلماني در رقابت است.


خودروي مسابقه‌اي رنو براي فصل 2017 فرمول يک

خودروي مسابقه‌اي رنو براي فصل 2017 فرمول يک

وزن اين غول سرعتي همراه راننده‌اش، حدود 722كيلوگرم است. اين خودروي فرانسوي كه سال گذشته توليد شده و ادعا مي‌شود توانايي رسيدن به جايگاه پنجمين خودروي مسابقه‌اي جهان را دارد، 822نيوتن متر گشتاور را توليد مي‌كند.

رنوي مسابقه‌اي با دو موتور بنزيني و الكتريكي كار مي‌كند تا ثابت كند كه خودروهايي با سيستم برقي هم مي‌توانند در سرعت و قدرت با نمونه‌هاي بنزيني رقابت كنند. سيستم گيربكس تيتانيومي اين خودرو كه شش سرعته است، مي‌تواند به ازاي هر تن 1300اسب بخار قدرت توليد كند كه در ميان رقبايش كاملا استثنايي محسوب مي‌شود.


منبع: khabaronline.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/84464/مشخصات فني خودروي فرمول يک رنو که در نمايشگاه خودرو تهران حضور دارد! عکس
بستن   چاپ