چگونه سالم غذا بخوريم و کمتر خرج کنيم؟
شنبه 4 آذر 1396 - 2:57:42 PM
چه خبر -

داشتن رژيم غذايي سالم و در عين حال کم هزينه

رژيم غذايي سالم قرار نيست جيب شما را خالي کند، در واقع شما مي توانيد بهتر بخريد و بهتر بخوريد. کافيست تا مغموم نام هاي تجاري نشويد و بدانيد براي چه خريد مي کنيد.

مواد غذايي طبيعي تهيه کنيد

بهتر است به دنبال مواد غذايي با برچسب طبيعي و يا ارگانيک نباشيد، با خريدشان تنها پولتان را هدر داده ايد. به دنبال محصولات طبيعي برگرفته شده از دامن طبيعت باشيد. به عنوان مثال شير طبيعي و فرآوري نشده، به ميزان 75٪ بتاکاروتن، 50٪ ويتامين اي و 70٪ اسيد چرب امگا- 3 بيشتر نسبت به انواع ديگر در اختيار دارد.

از فريزر به خوبي استفاده کنيد

دماي پايين فريزر مي تواند از مواد معدني و ويتامين هاي موادغذايي محافظت کند. سعي کنيد سبزيجات را در فريزر نگهداري کنيد. به عنوان مثال ميزان ويتامين ث کلم بروکلي فريز شده در طول مدت يک سال تنها 10٪ کاهش مي يابد و اين در حاليست که براي کلم بروکلي غير فريز شده اين ميزان 56٪ در 7 روز است.

به دنبال مارک نباشيد

محتويات يک قوطي کنسرو بيشتر از نامش ارزشمند است. به جاي اينکه به دنبال نام ها و مدل هاي خاص باشيد، همان مواد ساده را خريداري کنيد. هر چه که طعم مواد به مزه طبيعي آنها نزديک تر باشد، امکان استفاده از مواد شيميايي کمتر مي شود. ضمنا خريد اقلام ساده در بودجه شما هم صرفه جويي مي کند.

خودتان دست به کار شويد

تا مي توانيد، مواد مورد نيازتان را خودتان آماده کنيد. مي توانيد به جاي خريد ماست هايي که به همراه مواد نگه دارنده عرضه مي شوند، خودتان در خانه ماست ببنديد. خيارشور، مربا، ترشي و … هم در همين دسته از مواد غذايي قرار مي گيرند.
اينطور هم مطمئن هستيد که موادغذايي سالم تري مصرف مي کنيد و خواهيد ديد که قيمت تمام شده محصول خوشمزه خودتان به مراتب از نوع تجاري آن کمتر است.


منبع : salemzi.com

http://www.CheKhabar.ir/News/84307/چگونه سالم غذا بخوريم و کمتر خرج کنيم؟
بستن   چاپ