باکتري روده مي‌تواند عامل شروع بيماري ام اس باشد!
پنجشنبه 2 آذر 1396 - 1:58:04 PM
چه خبر - تاثير باکتري‌هاي روده در شروع علائم ام اس

پزشکان در يک بررسي جديد نشان دادند که چگونه باکتري روده مي‌تواندعامل شروع بيماري ام اس باشد. در اين بررسي آمده است تغيير در ترکيب باکترياييِ روده در سنين جواني مي‌تواند در شروع و پيشرفت بيماري ام اس در افرادي که به لحاظ ژنتيکي مستعد ابتلا به اين بيماري خود ايمني هستند موثر باشد.
گروهي از متخصصان علوم پزشکي در آمريکا پس از انجام يکسري آزمايشات روي تاثير باکتري‌هاي تغييريافته روده در موش‌هايي که به لحاظ ژنتيکي در معرض فزآينده ابتلا به ام اس قرار دارند به اين نتيجه دست پيدا کردند.
مشخصه حائز اهميت اين مطالعه جديد اين است که مکانيزمي را ارائه مي‌دهد که از طريق آن، باکتري روده تغيير يافته و ژن‌هاي خطرزاي ام اس در بروز اين بيماري با يکديگر همکاري مي‌کنند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : علائم نادر ام‌اس MS که شايد به گوش‌تان نخورده باشد، از تشنج تا کاهش شنوايي

ام اس بيماري خود ايمني دراز مدتي است که بر اثر آن سيستم ايمني به اشتباه به بافت‌هاي سالم در سيستم عصب مرکزي حمله مي‌کند. اين حمله‌ها سيگنال‌هاي عصبي مغز و بدن را که حامل پيام است و به حرکت کردن اندام‌ها و استفاده از حس‌ها کمک مي‌کند مختل مي‌سازد.


بيماري ام اس علائم مختلفي دارد که به محل آسيب ديدگي سيستم عصبي مرکزي و شدت آن بستگي دارد. در حالي که ام اس در هر سني مي‌تواند به وجود آيد بيشتر افراد در فاصله سني 20 تا 50 سالگي دچار آن مي‌شوند و بيشتر در زنان شايع است.


منبع:isna.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/84185/باکتري روده مي‌تواند عامل شروع بيماري ام اس باشد!
بستن   چاپ