سم زدايي هواي خانه با چند گياه خانگي
سه شنبه 23 آبان 1396 - 12:28:30 PM
چه خبر - با اين گياهان هواي خانه تان را سم زدايي کنيد

برخي آلوده‌کننده‌هاي هواي داخل خانه عبارتند از: محصولات پاک‌کننده بويژه پودرهاي لباسشويي و نرم‌کننده‌ها. اين شوينده‌ها آلاينده‌ترين مواد شيميايي هستند که هواي داخل خانه را آلوده مي‌کنند. مواد شيميايي مقاوم در برابر آتش که در مبلمان، تشک و لباس خواب کودکان وجود دارند.
فرمالدئيد موجود در اجاق گاز، کيسه‌هاي زباله، دستمال کاغذي، فرش‌ها و برخي پارچه‌ها، خوشبوکننده‌ها و سمومي که روي کفش و لباس شما از بيرون وارد منزل مي‌شوند. همين‌طور فرکانس‌هاي الکترومغناطيسي (ناشي از رايانه، واي‌فاي و ساير ابزارهاي الکترونيکي).

سم زدايي هواي خانه با نخل بامبو

اين گياه در صدر فهرست گياهان تصفيه‌کننده هوا قرار دارد. نخل بامبو در حذف مواد شيميايي مانند فرمالدئيد و بنزن از هوا موثر است. اين گياه بويژه در فصل زمستان که سيستم‌هاي گرمايشي باعث خشک شدن هواي داخل خانه مي‌شوند به حفظ رطوبت هوا کمک مي‌کند.

سم زدايي هواي خانه با فيکوس

يکي از بهترين تصفيه‌کننده‌هاي هواست که اکسيژن بالايي توليد مي‌‌کند و مي‌‌تواند آلودگي‌ها و سموم را کم کند. اين گياه، آلودگي‌هاي ناشي از فرش و مبلمان نظير فرمالدئيد، بنزن و تري کلرو اتيلن را از بين مي‌برد.

سم زدايي هواي خانه با پيچک انگليسي

شاخ و برگ‌هاي متراکم و به هم فشرده اين گياه که از سوي ناسا به ‌عنوان بهترين گياه براي تصفيه هواي خانه معرفي شده است در جذب فرمالدئيد نقش موثري دارد. اين گياه همچنين ضدآلرژي است؛ محققان بر اين باورند گياه پاپيتال طي 12 ساعت قارچ‌ها و آلودگي‌هاي هوازي در هواي اتاق را از بين مي‌برد.

سم زدايي هواي خانه با سرخس بوستون

اين گياه در از بين بردن ماده شيميايي فرمالدئيد که در چسب‌ها، چوب‌هاي فشرده همچون کابينت‌ها، چوب‌هاي چندلايه و مبلمان خانه يافت مي‌شود بسيار موثر است. سرخس بوستون همچنين مواد سمي مانند جيوه و آرسنيک را از بين مي‌برد.

سم زدايي هواي خانه با پاتوس طلايي

پاتوس طلايي از سوي ناسا از گياهان استثنايي تصفيه هوا معرفي شده است. اين گياه نيز فرمالدئيد و همچنين منواکسيدکربن و بنزن موجود در هوا را از بين مي‌برد.

سم زدايي هواي خانه با گياه عنکبوتي

گياه عنکبوتي در مبارزه با آلاينده‌هايي همچون بنزن، فرمالدئيد، منواکسيدکربن و اگزيلن بسيار موثراست. بهترين مکان براي نگهداري اين گياه آشپزخانه يا نزديک شومينه است که منواکسيدکربن مي‌تواند در آنها انباشته شود.

سم زدايي هواي خانه با نخل خرماي کوتوله

اين گياه بيشتر آلوده‌کننده‌ها بخصوص اگزيلن را که در رنگ‌ها و مواد آرايشي وجود دارد از بين مي‌برد. نخل خرماي کوتوله در حفظ رطوبت هوا بويژه در فصول سرد نيز بسيار موثر است.


seeorgh.com/lifestyle
منبع : jamejamonline.ir/sara

http://www.CheKhabar.ir/News/83600/سم زدايي هواي خانه با چند گياه خانگي
بستن   چاپ