6 باور غلط درباره موهاي زائد ناحيه تناسلي زنان که بايد کنار بگذارند
شنبه 29 مهر 1396 - 3:33:07 AM
چه خبر -

تا چه حد با موهاي زائد خود آشنايي داريد؟ شايعات زيادي در مورد موهاي زائد ناحيه تناسلي زنان وجود دارد، به همين دليل به کارشناسان متوسل شديم تا واقعيت ها را از باور هاي غلط جدا کنيم.

موهاي زائد ناحيه تناسلي جلوي ابتلا به بيماري هاي مقاربتي را مي گيرند
موهاي زائد ناحيه تناسلي جلوي ابتلا به بيماري هاي مقاربتي را مي گيرند

واقعيت: در واقع کاملا برعکس است. موهاي زائد ناحيه تناسلي محل پرورش باکتري هستند. به گفته دکتر وندي اسکيو (Wendy Askew) متخصص زنان و زايمان در موسسه بهداشت زنان سنت آنتونيو، بدون شک ناحيه تناسلي بدون مو تميز تر است، چون موهاي زائد محلي براي رشد باکتري ها فراهم مي کنند. در حالي که محققان در مورد باکتري هاي موهاي زائد ناحيه تناسلي زنان به طور خاص مطالعه اي انجام نداده اند، اما مطالعات وجود مقدار هشدار دهنده باکتري ها را در ريش هاي بلند، نشان داده اند.
با اين حال هنوز هم بسياري از زنان به اشتباه تصور مي کنند که موهاي بلند آن ها را از ابتلا به زگيل تناسلي و ساير بيماري هاي مقاربتي که در اثر تماس پوست با پوست منتقل مي شوند، محافظت مي کند. به گفته دکتر سجال شاه (Sejal Shah) متخصص پوست، وجود موهاي زائد در ناحيه تناسلي مي تواند به رشد ويروس هاي کمک کند. يک مطالعه چيني نشان داد که، مرداني که ويروس پاپيلوم انساني (HPV) روي موهاي ناحيه تناسلي خود داشتند، اين ويروس را به شريک جنسي خود انتقال داده بودند.

موهاي زائد ناحيه تناسلي، لذت رابطه جنسي را کاهش مي دهند
موهاي زائد ناحيه تناسلي، لذت رابطه جنسي را کاهش مي دهند

واقعيت: اين مورد از زني تا زن ديگر متفاوت است. بسياري از افراد فکر مي کنند که موها باعث کمتر شدن اصطکاک بين دو طرف لبه هاي واژن شده و حس رابطه داشتن را کمي آرام تر مي کند (و موهاي زائد به محافظت از ناحيه تناسلي کمک مي کنند)، ولي برخي از زنان حس مي کنند که بدون موهاي زائد احساس قوي تري پيدا مي کنند.
در تئوري بدون وجود حائل، تحريک مستقيم تري دريافت مي کنيد. که بستگي به ترجيح زنان به ميزان تحريک دارد و اين که چقدر تحريک و فشار براي رسيدن به ارگاسم نياز دارند که ممکن است وجود موها باعث بهتر شدن يا کمتر شدن حس شان شود. بنابراين کاري که حس بهتري به شما مي دهد را انجام دهيد.

رنگ موهاي زائد ناحيه تناسلي با رنگ موي سرتان يکي است
رنگ موهاي زائد ناحيه تناسلي با رنگ موي سرتان يکي است

واقعيت: از قديم بيان اين مساله خجالت آور بوده است، ولي اگر مي خواهيد بدانيد براي پيش بيني دقيق تر بهتر است به رنگ ابروي فرد نگاه کنيد. در اغلب موارد رنگ موهاي زائد ناحيه تناسلي به رنگ ابروها شباهت دارد، البته کمي پر رنگ تر.

موهاي زائد ناحيه تناسلي حس جنسي طرف مقابل را از بين مي برد
موهاي زائد ناحيه تناسلي حس جنسي طرف مقابل را از بين مي برد

واقعيت: از لحاظ تکنيکي اين مساله به شريک زندگي شما بستگي دارد، ولي شواهدي وجود دارد که موهاي زائد مي تواند تحريک کننده حس جنسي باشند، زيرا سرشار از فرومون هستند. غدد چربي (sebaceous glands) که در پوست هاي مودار بسيار شايع هستند، ماده اي بدون بو ترشح مي کنند که با باکتري هاي روي پوست مان مخلوط شده و بويي به نام فرومون (pheromone) در هوا منتشر مي کنند. اگر موهاي زائدتان بلند باشد بوي بيشتري خواهيد داشت زيرا جمعيت باکتري ها در اين ناحيه بيشتر مي شوند. افرادي که حساسيت بالايي دارند، ممکن است به اين بو جذب شوند.

رشد موهاي زائد ناحيه تناسلي هيچگاه متوقف نمي شود
رشد موهاي زائد ناحيه تناسلي هيچگاه متوقف نمي شود

واقعيت: خوشبختانه رشد طول موهاي زائد ناحيه تناسلي زماني که به اندازه خاصي برسند، متوقف مي شوند. در حدي خاص رشدشان متوقف شده و در همان اندازه مي مانند و سپس ريخته و موهاي جديد جايگزين شان مي شوند. طول آن ها از فردي به فرد ديگر متفاوت است، ولي اغلب رشدشان از 1 سانتي متر تا 5 سانتي متر متوقف مي شود.
در طول زمان ممکن است باريک تر شوند. باريک شدن موهاي زائد را معمولا در زنان يائسه و کساني که کمبود هورمون دارند، مشاهده مي کنيم. اکثريت اين زنان نه تنها ضخامت موهايشان را از دست مي دهند، بلکه ممکن است کاملا موهاي ناحيه تناسلي شان بريزد و در برخي موارد موهايشان پراکنده تر و باريک تر و کوتاه تر مي شوند.

اگر پوستي حساس داريد نبايد موهاي ناحيه تناسلي تان را بتراشيد
اگر پوستي حساس داريد نبايد موهاي ناحيه تناسلي تان را بتراشيد

واقعيت: ممکن است لازم باشد ديدگاه خود را تغيير دهيد. اگر بدون استفاده از کرم اصلاح و از نزديک موهايتان را شيو کنيد، احتمال اين که بيشتر در معرض خراشيده شدن يا بريدن پوست تان باشيد، هست. بعد از آن باکتري هايي که به صورت طبيعي در اين ناحيه زندگي مي کنند، از طريق خراش هاي ايجاد شده وارد پوست شده و باعث ايجاد عفونت و جوش مي شوند. بهتر است براي جلوگيري از اين مشکل از کرم هاي اصلاح ملايم استفاده نماييد، يا از ساير روش هاي مو زدايي مثل اپيلاسيون و ليزر استفاده کنيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : آيا ليزر موهاي زائد ناحيه تناسلي و زير بغل خطرناک است؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : اپيلاسيون نقاط حساس بدن خطر دارد؟


منبع: سيمرغ

http://www.CheKhabar.ir/News/81900/6 باور غلط درباره موهاي زائد ناحيه تناسلي زنان که بايد کنار بگذارند
بستن   چاپ