خريد تلويزيون با 3 قانون طلايي!!
شنبه 31 تير 1396 - 7:23:40 PM
چه خبر - راهنماي خريد تلويزيون1 - بيشتر مشخصاتي که روي تلويزيون نوشته شده را ناديده بگيريد

هنگام خريد تلويزيون حتما متوجه نوار باريک کنار صفحه شده ايد. نواري رنگارنگ که قابليت هاي بي شمار تلويزيون را در چشم شما فرو مي کند تا به خريد آن مجاب شويد. حتي بسياري از افراد براي چند سال برچسب کنار تلويزيون را نگه مي دارند تا علاوه بر خودشان، ديگران نيز از مشخصات تلويزيون باخبر شوند.

در حقيقت غير از اندازه تلويزيون که معمولا در بالاي برچسب ذکر شده، بقيه مشخصات تقريبا به درد شما نمي خورد. اين برچسب براي تمايز تلويزيون ها از يکديگر مناسب است ولي اگر فکر کرده ايد که هرچه اعداد بزرگ تر و مشخصات بيشتري ذکر شده باشد پس تلويزيون بهتر است، در گمراهي آشکار به سر مي بريد. به علاوه بسياري از مزيت هاي براي خالي نبودن عريضه نوشته شده اند. مثلا کدام يکي از خريداران حرفه اين تلويزيون وجود درگاه HDMI ذکر شده روي برچسب را به عنوان يک ويژگي حساب مي کند؟ مثل اين مي ماند که بگوييم تلويزيون کنترل دارد!

 

2 - بزرگ تر هميشه بهتر است

معمولا براي اتاق خواب و محيط هاي کوچک، سايز 40 اينچي و براي هال و محيط هاي بزرگ، سايز 55 تا 65 اينچ پيشنهاد مي شود. ولي در حقيقت خارج از قابليت هايي مثل HDR، 4k و ويژگي هاي هوشمند، بهترين نوع پول خرج کردن، ريختن آن به پاي سايز تلويزيون است. مسلما وقتي نظر کساني که با اختلاف قيمت کمي به سراغ سايز کوچک تر رفته اند را بپرسيد حتما ندامت را در چشمانشان خواهيد ديد. اگر مي خواهيد تلويزيون به مرکز سرگرمي در خانه شما تبديل شده و همه را دور خود جمع کند، حتما بزرگ ترين سايزي که مي توانيد را بگيريد. مگر اينکه به خاطر فضايتان، محدود به خريدن سايز کوچک تري شويد. از ما مي شنويد کوتاه نيامده و وسايل اضافي را دور ريخته يا تغيير دکوراسيون دهيد تا بزرگ ترين سايز ممکن در خانه شما جاي بگيرد.

 

3 - تلويزيونتان حتما از قابليت هاي 4k و HDR پشتيباني مي کند

تلويزيون هايي که از وضوح نمايش 4k بهره مي برند معمولا به اسم UHD هم شناخته مي شوند. اين تلويزيون ها نسبت به کيفيت تصوير 1080، از چهار برابر تعداد پيکسل بيشتر بهره مي برند. هرچند روي کاغذ اين عدد بسيار بزرگ به نظر مي رسد ولي در عمل تشخيص ميزان وضوح تصوير آنها نسبت به تلويزيون هاي نسل قبل HDTV کمي سخت است. از طرفي ساختن صفحه نمايش 4K براي توليدکنندگان راحت شده و به خاطر همين قيمت خيلي کمتري نسبت به قبل دارند. در ايران مي توانيد با حدود 3 ميليون تومان مدل 4k تهيه کنيد. به علاوه فناوري HDTV به زودي از خط توليد حذف شده و در اصل يک فناوري سوخته و قديمي را به منزل برده ايد.

بيشتر تلويزيون هاي 4K از قابليت HDR نيز پشتيباني مي کنند. اين قابليت باعث مي شود طيف رنگي وسيع تر شده و کنتراست بيشتري را شاهد باشيد. با داشتن اين قابليت، برخلاف داستان 4K، به احتمال خيلي زياد متوجه تغيير در تصوير مي شود. حال اينکه اين تغيير چقدر است بستگي به مدل تلويزيون شما دارد. حتي ممکن است با وجود بعضي مشخصات سخت افزاري ضعيف، اصلا نتوانيد آن را مشاهده کنيد.

ولي در هر صورت نياز به محتواي تصويري HDR براي ديدن آن داريد و فکر نکنيد هر تصويري که به نمايش دربيايد کيفيت متفاوتي نشان شما خواهدداد. فعلا محتواي فراگيري وجود ندارد، ولي اگر کمي آينده نگر باشيد و يکي، دو سالي صبر کنيد به وفور آن را مشاهده خواهيد کرد. خلاصه اينکه اگر خسيس نباشيد حتما مدل 4K گيرتان مي آيد. چه بهتر که HDR را هم پشتيباني کند تا خيالتان براي چند سال آينده راحت باشد.

 

 منبع : روزنامه تماشاگران فردا

 

http://www.CheKhabar.ir/News/72835/خريد تلويزيون با 3 قانون طلايي!!
بستن   چاپ