ثبات بازار مرغ و گوشت در آستانه ماه رمضان
سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 - 11:07:58 AM
چه خبر - ثبات بازار مرغ و گوشت در آستانه ماه رمضان

گوشت قرمز و مرغ، دو کالاي مهم و پر تقاضا در ايام ماه رمضان هستند، بازار اين کالاها در ماه‌هاي اخير نوسانات زيادي را تجربه کرده به نحوي که تغييرات قيمت گوشت قرمز و مرغ در آستانه ماه رمضان به يکي از دغدغه‌هاي اصلي مردم تبديل شده است.

حبيب اسدالله نژاد، نائب رئيس کانون انجمن صنفي مرغداران کشور قيمت مرغ در روزهاي آيند و ماه رمضان را تقريبا بدون تغيير پيش بيني کرد. به گفته وي، قيمت هر کيلوگرم مرغ در بازار آزاد براي ماه رمضان به طور متوسط 13 هزار تومان خواهد بود.

وي يادآور شد: در حال حاضر قيمت متوسط کشوري براي هر کيلوگرم مرغ در بازار مصرف 12 هزار تا 13 هزار و 500 تومان متغيير است.

مهدي يوسف خاني، رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي، قيمت مرغ در روزهاي آينده و ماه رمضان را افزايشي پيش بيني کرد.

به گفته وي، هر چند افزايش توليد و عرضه مرغ رخ داده است، اما رشد تقاضا در روزهاي منتهي به ماه رمضان جو بازار را به سوي افزايش قيمت سوق مي‌دهد.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي با تاکيد بر اينکه پس از کاهش مختصري در قيمت گوشت قرمز از ابتداي هفته جاري شاهد رشد قيمت هستيم، اظهار کرد: در حال حاضر هر کيلوگرم دام زنده در ميادين 40 تا 41 هزار تومان معامله مي‌شود.

وي ادامه داد: در هفته گذشته شاهد کاهش قيمت دام زنده بوديم، اما دوباره روند افزايشي به خود گرفته است.

ملکي قيمت حال حاضر هر کيلوگرم لاشه داخلي را 88 هزار تا 90 هزار تومان و لاشه وارداتي با ارز نيمايي را 81 هزار و 500 تومان عنوان کرد.

بر اساس اين گزارش؛ اختلاف نظر در پيش بيني قيمت‌ها بين بخش توليد و بازار به دليل تفاوت در منافع آنها است، اما هر دوي اين بخش‌ها معتقد هستند مشکلات اصلي در بازار گوشت قرمز و مرغ مربوط به عدم نظارت در سطح خرده فروش‌هاست که دست فرصت طلبان براي سودجويي در ايام خاص مانند ماه رمضان را باز گذاشته است.

منبع: Ilna.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/158116/ثبات بازار مرغ و گوشت در آستانه ماه رمضان
بستن   چاپ