تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي
شنبه 31 فروردين 1398 - 11:04:48 AM
چه خبر - تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي

به دنبال انتشار اخباري از گفتگوي تلفني دونالد ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي، سخنگوي اين ارتش گفت، اين تماس نشان دهنده اهميت نقش حساس و حياتي ارتش ملي در مبارزه با تروريسم است.

کاخ سفيد اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا در جريان گفتگوي تلفني با خليفه حفتر، فرمانده ارتش ملي ليبي به بررسي اقدامات در حال انجام براي مقابله با تروريسم از سوي نيروهاي تحت فرماندهي وي پرداخته است.

در بيانيه کاخ سفيد آمده است که اين گفتگوي تلفني روز دوشنبه هفته گذشته انجام شده و طي آن ترامپ نقش برجسته خليفه حفتر در مباره با تروريستم و حفظ امنيت منابع نفتي ليبي را ستوده است . دو طرف همچنين درباره ديدگاه مشترک براي دوره گذار در ليبي تا رسيدن به يک سيستم دموکراتيک سياسي و باثبات تبادل نظر کردند.

هنوز معلوم نيست که چرا کاخ سفيد براي اعلام اين گفتگوي تلفني تا اين اندازه تامل کرده است. اروپا و کشورهاي حوزه خليج فارس نظرات متفاوتي درباره اقدام حفتر براي تسخير طرابلس دارند.

سخنگوي ارتش ملي ليبي گفت: تماس ترامپ نشان دهنده نقش حساس و حياتي ارتش ملي در مبارزه با تروريسم است.

نيروهاي خليفه حفتر دست به حمله‌اي نظامي در طرابلس، پايتخت ليبي زده‌اند که دولت به رسميت شناخته بين‌المللي ليبي در آن مستقر است.

پاتريک شاناهان، وزير دفاع موقت آمريکا گفته است که يک راه حل نظامي مورد نياز ليبي نيست. با اين حال از نقش حفتر در مبارزه با تروريستم و لزوم حمايت واشنگتن از تلاش حفتر در ايجاد يک منطقه باثبات دموکراتيک تاکيد کرد.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا ترامپ قبل از اين گفتگوي تلفني وي را در جريان گذاشته بود گفت: پنتاگون و کاخ سفيد ديدگاه مشترکي در باره ليبي دارند.

منبع: isna.ir

http://www.CheKhabar.ir/News/157524/تماس تلفني ترامپ با فرمانده ارتش ملي ليبي
بستن   چاپ