مهلت ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتي تا دوشنبه
چهارشنبه 21 فروردين 1398 - 9:15:25 AM
چه خبر - مهلت ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتي تا دوشنبه

مديرکل دفتر آموزش متوسطه نظري وزارت آموزش و پرورش جزئيات ثبت نام آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي را اعلام کرد.

عباس سلطانيان با اشاره به ارسال دستورالعمل آزمون ورودي مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي در پنجم فروردين سال جاري از سوي وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: پذيرش دانش‌آموزان در سال تحصيلي 99-98 و فرآيند ثبت نام دانش آموزان متقاضي ادامه تحصيل در مدارس نمونه دولتي و دبيرستان هاي استعدادهاي درخشان بر اساس اين دستورالعمل خواهد بود.

وي افزود: بر اساس دستورالعمل ارسالي به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، تمامي فرآيندها اعم از ثبت‌نام اينترنتي داوطلبان، تهيه و صدوراقلام پيش از آزمون، چاپ، بسته‌بندي و ارسال دفترچه‌هاي سؤالات براساس حوزه‌بندي و همچنين تصحيح پاسخ‌برگ‌ها، اعلام نتيجۀ آزمون و پاسخ‌گويي به درخواست‌هاي تجديد نظر، به‌صورت ستادي و متمرکز، با همکاري، هماهنگي و نظارت مرکز سنجش و پايش کيفيت آموزشي، مرکز برنامه‌ريزي و فناوري اطلاعات، مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان و دفاترذيربط معاونت آموزش متوسطه، با تأييد مرکز حراست صورت مي‌گيرد.

مديرکل دفتر آموزش متوسطه نظري وزارت آموزش و پرورش در ادامه به نحوه ثبت نام دانش آموزان مدارس خارج از کشور، اشاره کرد و گفت: مسئوليت اطلاع رساني به دانش آموزان مدارس خارج از کشور درباره ثبت نام و شرکت در آزمون بر عهدۀ مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور خواهد بود.

به گفته وي، دانش‌آموزان مدارس داخل و خارج از کشور به صورت همزمان در داخل کشور برگزار خواهد شد.

سلطانيان همچنين گفت: زمان توزيع کارت و تاريخ برگزاري آزمون دفترچۀ راهنماي ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودي، از طريق سامانۀ ثبت‌نام به نشاني azmoon.medu.ir در اختيار داوطلبان ( داخل و خارج از کشور) قرار گرفته است و مشخصات و ظرفيت پذيرش مدارس استعدادهاي درخشان ونمونه دولتي سراسر کشور، هنگام ثبت‌نام براي داوطلبان قابل مشاهده است.

سلطانيان اين را هم گفت که ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودي پايۀ دهم مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي،از روز دوشنبه 19 فروردين شروع شده و تا روز دوشنبه 26 فروردين ادامه دارد و از طريق سامانۀ ثبت‌نام به نشاني azmoon.medu.ir انجام مي‌شود.

مديرکل دفتر آموزش متوسطه نظري وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه تمامي فرآيند ثبت نام به صورت اينترنتي توسط داوطلبان انجام خواهد مي پذيرد گفت: مدارس محل تحصيل داوطلبان، در اين خصوص هيچ مسئوليتي نخواهد داشت.

سلطانيان ادامه داد: زمان برگزاري آزمون ورودي پايۀ دهم مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي رأس ساعت 9 صبح روز جمعه 31 خرداد ماه سال جاري در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد.

تمامي دانش آموزاني که در سال تحصيلي 98- 1397 در پايه نهم مشغول به تحصيل هستند، مجاز به ثبت نام در آزمون ورودي مدارس نمونه دولتي هستند و رقابت علمي براي ورود به هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي نمونه دولتي، در بين دانش‌آموزان شهر و شهرستان، بدون درنظر گرفتن منطقه يا ناحيه خواهد بود.

همچنين دانش‌آموزان عشايري به دليل کوچ‌ رو بودن، در هر منطقه‌اي در سطح استان مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون خواهندبود.

http://www.CheKhabar.ir/News/156005/مهلت ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتي تا دوشنبه
بستن   چاپ