ماسک ضد جوش خانگي را با اين دستورات درست کنيد
يکشنبه 4 فروردين 1398 - 11:02:59 AM
چه خبر - طرز تهيه ماسک ضد جوش خانگي

آکنه يا جوش صورت نوعي ضايعه پوستي قرمز و ملتهب و يکي از شايع ترين بيماري هاي پوستي محسوب مي شود. براي رفع جوش، ماسک هاي متنوعي وجود دارد اما پيش از مصرف هرگونه ماسک روي صورت و نواحي حساس بدن، با ماليدن مقدار کمي از آن روي پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقيقه، از نداشتن حساسيت به آن اطمينان يابيد. در ادامه بعضي از اين ماسک ها را معرفي مي کنيم .

بيشتر بدانيد : سه سوته جوش هايتان را درمان کنيد (راهنماي کامل)

ماسک ضد جوش خمير دندان

خمير دندان داراي خواص ضد باکتريايي بوده که باعث از بين رفتن باکتري هاي ايجاد کننده جوش مي شود و به درمان جوش صورت، بدن و پاها و بازو ها کمک مي کند.خمير دندان يکي از بهترين روش هاي خانگي درمان سريع جوش صورت طي يک روز محسوب مي شود.
مقداري خمير دندان سفيد نه خمير دندان ژله اي را با استفاده از يک چوب پنبه روي جوش هاي صورت و بدن بماليد و بگذاريد 20 دقيقه بماند سپس با آب سرد خوب بشوييد.

ماسک ضد جوش روغن بنفشه

روغن بنفشه داراي خواص ضد التهابي و ضد باکتريايي است و به درمان قرمزي جوش صورت و التهاب پوست کمک مي کند.
دو قطره روغن بنفشه را با استفاده از يک چوب پنبه روي جوش ها بماليد، بگذاريد 15 تا 20 دقيقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشوييد.فراموش نکنيد اگر پوست حساسي داريد، اين روغن را قبل از اين که استفاده کنيد روي بازو امتحان کنيد که به آن حساسيت نداشته باشيد.

ماسک ضد جوش روغن زيتون

روغن زيتون التهاب جوش صورت را کاهش مي دهد و با آب رساني به پوست صورت چربي پوست را متعادل و به درمان سريع جوش صورت کمک مي کند.
چند قطره روغن زيتون را قبل از خواب در حرکات دايره اي روي پوست صورت ماساژ دهيد و بگذاريد يک شب بماند سپس روز بعد با آب گرم بشوييد.

بيشتر بدانيد : براي تقويت موهاي خود با روغن زيتون از اين روش استفاده کنيد

ماسک ضد جوش روغن کرچک

روغن کرچک داراي خواص ضد باکتريايي است و علاوه بر آن، باعث پاک سازي پوست صورت مي شود و به درمان سريع جوش صورت کمک مي کند.
پوست صورت را بشوييد و خشک کنيد، يک يا دو قطره از هر کدام از اين روغن ها را روي پوست بماليد و 3 دقيقه خوب ماساژ دهيد، بگذاريد يک ساعت روي پوست بماند و سپس با آب گرم خوب بشوييد.

بيشتر بدانيد : فوايد روغن کرچک براي پوست صورت

ماسک ضد جوش روغن نارگيل

روغن نارگيل به دليل مقادير بالاي آنتي اکسيدان هايي که دارد به درمان جوش صورت کمک مي کند و باعث بازسازي پوست صورت مي شود.
چند قطره روغن نارگيل را کمي گرم کنيد و روي پوست به صورت دايره اي خوب ماساژ دهيد و بگذاريد يک ساعت بماند و سپس با آب گرم بشوييد.

بيشتر بدانيد : 6 روش استفاده از روغن نارگيل براي داشتن پوستي زيبا و درخشان

ماسک ضد جوش روغن جوجوبا

روغن جوجوبا به راحتي توسط پوست جذب مي شود ولي منافذ پوست را مسدود نمي کند و چون ضد باکتري است به درمان سريع جوش صورت کمک مي کند.
سه قطره روغن جوجوبا را کف دست بماليد تا کمي گرم شود، سپس روي جوش ها بماليد و خوب ماساژ دهيد، بگذاريد يک شب روي پوست بماند و روز بعد با آب گرم خوب بشوييد.

ماسک ضد جوش سرکه سيب

سرکه سيب حاوي اسيد هاي خفيفي است که چربي پوست را کاهش مي دهد و چون خواص ضد باکتريايي دارد به درمان سريع جوش صورت کمک مي کند.
آب و سرکه سيب را با نسبت هاي مساوي با هم ترکيب کنيد و با استفاده از پنبه روي جوش هاي صورت بماليد و بگذاريد 7 دقيقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشوييد.

بيشتر بدانيد : همه چيز در مورد رژيم سرکه سيب

ماسک ضد جوش ليمو ترش

ليمو ترش به کاهش التهاب و قرمزي جوش صورت کمک مي کند، علاوه بر اين چون يک آنتي بيوتيک طبيعي است با از بين بردن باکتري هاي ايجاد کننده جوش، در درمان آن موثر است. آب يک ليمو ترش تازه را با استفاده از پنبه روي جوش صورت بماليد و بگذاريد 20 دقيقه بماند سپس با آب سرد بشوييد.

ماسک ضد جوش زردچوبه

زردچوبه يک ضد عفوني کننده قوي است که از زمان هاي قديم براي درمان انواع بيماري هاي پوستي مانند جوش صورت استفاده مي شده است.
يک قاشق غذا خوري پودر زردچوبه را با مقداري آب ترکيب کنيد تا خميري به دست آيد، اين خمير را روي جوش ها بماليد و بگذاريد 15 دقيقه بماند تا خشک شود سپس با آب سرد خوب بشوييد.

ماسک ضد جوش چاي سبز

آنتي اکسيدان هايي که در چاي سبز وجود دارد باعث پاک سازي بدن و پوست مي شود، همچنين چاي سبز باعث تعادل هورموني در بدن مي شود و مي تواند به درمان آکنه و جوش صورت کمک کند. روزي دو تا سه ليوان چاي سبز بنوشيد.
2 قاشق غذا خوري چاي سبز دم کشيده و سرد شده را با استفاده از پنبه روي جوش ها بماليد، بگذاريد 30 دقيقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشوييد.

بيشتر بدانيد : براي لاغر شدن چقدر چاي سبز بخورم ؟!

ماسک ضد جوش آب برنج

آب برنج حاوي مقادير بالايي از آنتي اکسيدان ها و مواد معدني است که باعث پاک سازي پوست از سلول هاي مرده مي شود و به درمان سريع جوش صورت کمک مي کند.
نصف فنجان برنج خام را با 2 فنجان آب ترکيب کنيد و بگذاريد کاملا پخته شود، آب را از دانه هاي برنج جدا کنيد و وقتي سرد شد با استفاده از پنبه روي جوش ها بماليد، بگذاريد 10 تا 15 دقيقه بماند و سپس با آب سرد بشوييد.

بيشتر بدانيد : جوش صورت و 8 نکته که در مورد آن هرگز نمي دانستيد!

بيشتر بدانيد : آکنه و جوش صورت شما به دليل خوردن اين نوشيدني ها است!!

بيشتر بدانيد : درمان جوش و آکنه با 12 پيشنهاد خوراکي

بيشتر بدانيد : از بين بردن جوش صورت با درمانهاي کارساز خانگي


منبع : khorasannews.com

http://www.CheKhabar.ir/News/155301/ماسک ضد جوش خانگي را با اين دستورات درست کنيد
بستن   چاپ