ارتباط عود مجدد ام اس با آلرژي غذايي
جمعه 12 بهمن 1397 - 10:56:07 PM
چه خبر - تاثير آلرژي بر عود ام اس

محققان عنوان مي کنند يک رابطه احتمالي بين آلرژي غذايي و عود مجدد بيماري ام اس وجود دارد.
دکتر «تانوجا چيتنيس»، سرپرست تيم تحقيق از بيمارستان بيريگام و زنان بوستون، در اين باره مي گويد: «يافته هاي ما بيانگر اين مطلب است که بيماران مبتلا به ام اس که آلرژي هم دارند در مقايسه با بيماران فاقد آلرژي، داراي بيماري فعال تري هستند و اين تاثير ناشي از آلرژي هاي غذايي است.»
بيماري ام اس، بيماري سيستم عصبي مرکزي است که مي تواند بر تعادل و حرکت تاثير گذارد. هنوز دقيقا مشخص نيست که چگونه آلرژي غذايي موجب تشديد بيماري ام اس مي شود. اما محققان معتقدند آلرژي هاي غذايي مي توانند موجب تشديد التهاب مرتبط با بيماري ام اس شوند.
آلرژي ها موجب تغيير باکتري هاي روده مي شوند. اين باکتري ها مي توانند مواد شيميايي را توليد کنند که بر سيستم اعصاب مرکزي تاثير مي گذارند.
اين مطالعه شامل بيش از 1300 بيمار مبتلا به ام اس در آمريکا بود. شرکت کنندگان جزئياتي در مورد غذا، دارو يا آلرژي هاي محيطي و علائم آن را بين سال هاي 2011 تا 2015 گزارش کرده بودند. بيش از 900 بيمار به يک يا چند چيز آلرژي داشتند درحاليکه بقيه هيچ نوع آلرژي شناخته شده اي نداشتند.

آلرژي و حساسيت

از بين بيماران مبتلا به آلرژي، حدود 600 نفرشان مبتلا به آلرژي زيست محيطي نظير آلرژي به گرده ها، گردوغبار، چمن يا حيوان خانگي بودند. بيش از 200 نفر مبتلا به آلرژي غذايي و نزديک به 600 نفر مبتلا به آلرژي به برخي داروهاي تجويزي بودند.
محققان اين افراد را به مدت ميانگين 16 سال تحت نظر داشتند. آنها دريافتند آلرژي غذايي در مقايسه با ساير آلرژي ها، ريسک تشديد بيماري ام اس را تا 27 برابر بيشتر مي کند.

بيشتر بدانيد : علايم بازگشت و عود بيماري ام اس

بيشتر بدانيد : بيماري ام اس را به طور کامل بشناسيد

بيشتر بدانيد : علائم نادر ام‌اس MS که شايد به گوش‌تان نخورده باشد، از تشنج تا کاهش شنوايي


منبع : mehrnews.com

http://www.CheKhabar.ir/News/152749/ارتباط عود مجدد ام اس با آلرژي غذايي
بستن   چاپ