افزايش طول عمر با 5 عادت ساده
پنجشنبه 19 مهر 1397 - 11:04:31 AM
چه خبر - عادت هاي سالم براي افزايش طول عمر

پژوهشي که در نشريه پزشکي Circulation منتشر شده است، پنج عادت سبک زندگي را با طول عمر بيشتر مرتبط دانسته است که عبارتند از:

پرهيز از سيگار
حفظ شاخص توده بدني سالم
پرهيز از الکل
ورزش با شدت متوسط تا شديد
دنبال کردن يک رژيم غذايي سالم

پايبند بودن به اين پنج عادت سالم با 12.2 سال عمر بيشتر براي مردان و 14 سال اميد به زندگي بيشتر براي زنان مرتبط بوده است.
پرهيز از سيگار و محصولات حاوي تنباکو نشان داده است که در ميان اين عادات سالم سبک زندگي موثرترين روش براي تجربه طول عمر بيشتر يا حداقل پرهيز از مرگ زودرس محسوب مي شود.
بنابر گزارش مراکز کنترل و پيشگيري بيماري آمريکا، سيگار کشيدن موجب سرطان، بيماري قلبي، سکته مغزي، بيماري هاي ريه، ديابت، و بيماري مزمن انسدادي ريه، شامل آمفيزم و برونشيت مزمن، مي شود و از اين رو، نقش آن در طول عمر انسان چشمگير است.

طول عمر,زن و شوهر ميانسال

در مقايس بزرگ‌تر، افراد بسياري مبتلا به يکي از بيماري هايي هستند که سيگار به نوعي در آن نقش داشته است. بيماري قلبي، سرطان و بيماري مزمن انسدادي ريه از جمله دلايل اصلي مرگ و مير در جهان هستند.
در شرايطي که انجام ورزش و رژيم غذايي نيز ارتباطات قوي با اميد به زندگي بيشتر و زندگي سالم‌تر را نشان داده اند، بنابر چندين تجزيه و تجليل در مقياس بزرگ، پرهيز از سيگار قوي‌ترين روش منفرد براي پيشگيري از مرگ زودرس و افزايش طول عمر بوده است.

بيشتر بدانيد : 13راه آسان،براي افزايش طول عمر

بيشتر بدانيد : افزايش طول عمر با 14 توصيه از زبان پزشک 104 ساله ژاپني

بيشتر بدانيد : روش جديد افزايش طول عمر افراد مسن


منبع : asriran.com

http://www.CheKhabar.ir/News/145746/افزايش طول عمر با 5 عادت ساده
بستن   چاپ